Srpen 2014

Papááá odcházím :D

22. srpna 2014 v 18:47 | Kesie
Ano jdu pryč. Přesněji se stěhuju na jiný blog. Možná si říkáte že mám tento blog krátkou dobu ale pro mě je divné psát na blog, který má v názvu winx něco o anime a winx vůbec nezmiňovat. Nový blog bude neutrální takže si tam můžu měnit témata kdykoli :DDD Kdyby někdo chtěl tak stále budu sb, ale nevím jestli budu od vás nějací zájemci :/ No jméno blogu je:
http://my-crazy-world-blog.blog.cz/

Tak se tu mějte pěkně a ať se vám všem daří :* mám vás mocinky ráda :****
Vaše Kesie, spíš od teď Sasumi Kinao :**********

Perseidy :3

10. srpna 2014 v 21:31 | Kesie/Sasumi
Táááák lidičky zdravím vás :D

Od pondělka do středy budou v noci nejlíp vidět Perseidy!!! Jedná se o přírodní úkaz, který vypadá jako padající hvězdy. Ovšem může se stát že třeba za dvě hodiny uvidíte 3 a nebo taky žádný -.-'' NEjlepší je najít si co největší plochu lehnout si na deku a v klidu sledovat oblohu :3 Já budu s Lety spát u mojí babičky v sousední obci a budeme je sledovat na dvoře :D (je docela velký jelikož tam dřív bývali hospodářské zvířata xD) a přez den budeme venku s naší kámoškou z tama. Budeme tam od zítřka odpoledne nějak do středy :D takže dvě noci. snad tam aspoň něco uvidíme :) Já se na to se sestrama koukám už od třetí třídy protože se mi to prostě líbí :3 loni sme byli s Lety u nás. chtěli jsme jít na balkón ale jako naschvál bylo zataženo -.-'' Jednoduše doporučuju se dívat když nějaký uvidíte stojí to za to :D (teda aspoň mě nevím jak se to bude líbit vám)

PS: tady je odborné vysvětlení o perseidech z Wikipedie:
Perseidy jsou kometární meteorický roj, který vznikl z komety Swift-Tuttle 1862 III. Na shodu dráhy Perseid a komety Swift-Tuttle 1862 III upozornil jako první italský astronom Giovanni Schiaparelli.[1] Perseidy mají svůj radiant v souhvězdí Persea. Roj je činný od 17. červencedo 24. srpna, přičemž maximum roje přichází mezi 11. a 13. srpnem.[2] V maximu je možné pozorovat až 110 meteorů za hodinu.
Perseidy jsou lidově nazývány "Slzy svatého Vavřince".[3]
A pár obrázečkůůůů:
Fotky jsou z Googlu jelikož než bych já zareagovala a vyotila to tak by byli už půlhodiny pryč xD
Páááááááááá snad se budete koukat ;)